ZEMİN ETÜDÜ VERİ RAPORU ÇALIŞMASINDA İZLEDİĞİMİZ YOL

Zemin Etüdü Veri Raporu çalışmasında, ilk olarak yapılacak olan alanın, imar durumu, tapu fotokopisi ve aplikasyon krokisi ile firmamıza başvurmanız yeterlidir.
Zemin Etüdü Veri Raporu yapılacak alan, firmamız tarafından binanın özelliğine, zemin yapısına, alanın topografik özelliklerine, şev durumu, arsa büyüklüğüne ve mevcut olan yönetmelikleri göre sondaj sayısı, sondaj derinliği, araştırma çukurları sayısı ve derinlikleri analiz araştırmaları yapılır. Daha sonra Saha çalışmalarına geçilir.

SAHA ÇALIŞMASI:

Firmamız tarafından ilgili yönetmelik ve standartlara göre arazide sondaj sırasında zeminin yapısına göre örselenmiş ve örselenmemiş numune alımları, karotlar alınır. SPT deneyleri ve gerekli görülen arazi deneyleri yapılır.
Yapılan sondaj sonucunda alınan numuneler standartlara uygun olarak paketlenir ve yetkili laboratuvara gönderilerek ilgili deneyler ile zeminin yapısı ve zeminin kalitesi belirlenmektedir.
Jeofizik çalışmalar ile gerekli ölçümler alınmaktadır. Jeofizik çalışmalar yorumlanıp gerekli değerler çıkartılmaktadır. Daha sonra büro çalışmalarına geçilir.

BÜRO ÇALIŞMASI:

Laboratuvardan gelen numunelerin deney sonuçlarına göre raporların yorumları yapılarak gerekli şemalar ve haritalarda uygulamaları yapılır ve zemin etüdü veri raporuna eklenir. Jeofizik çalışmalarının da yorumlanmasından sonra inceleme alanında yapılacak olan yapının oturacağı zeminin sınıfı ve özellikleri tespit edilip zemin etüdü veri raporuna eklenerek büro çalışması tamamlanır.
Zemin etüdü veri raporu tamamlandıktan sonra kurum ve belediyelere teslim edilir.

İLETİŞİM

Adres

6446 sokak No:4 Karşıyaka İZMİR

Bizi takip edin

Aliağa Balçova Bayındır Bayraklı Bergama Beydağ Bornova Buca Çeşme Çiğli Dikili Foça Gaziemir Güzelbahçe Karabağlar Karaburun Karşıyaka Kemalpaşa Kınık Kiraz Konak Menderes Menemen Narlıdere Ödemiş Seferihisar Selçuk Tire Torbalı Urla